Laureaci VI edycji Konkursu “Biznes Wrażliwy Społecznie”

Laureaci 2022

💚 Elżbieta Jurasik Owoce-warzywa “U JÓZKA”

Osiedlowy kiosk warzywno owocowy prowadzony przez rodzinę Państwa Jurasik, miejsce spotkań dobrych ludzi, ujął nas sercem gotowym do pomagania!
Robią to nie zastanawiając się, gdy tylko widzą potrzebę. A, że oczy i uszy mają szeroko otwarte, to pomagają w ilościach hurtowych. Mówi się, że duży może więcej?
W tym przypadku można to obalić. Trzy osobowy rodzinny biznes, niewielki kiosk a wsparciem objętych mnóstwo osób. Dziękujemy za te wrażliwość!

💚 Expondo Polska sp. z o.o.

Firma Expondo ma serce jak dzwon ! Kiedy potrzebne było wsparcie dla  Ukrainy, nie zastanawiali się czy, tylko  jak pomóc. Przeanalizowali potrzeby i wpadli na pomysł, że mogą  udostępnieniać powierzchnię magazynową do przechowywania paczek humanitarnych, które były rozwożone do osób z Ukrainy. Dali swój czas, zaangażowanie i miejsce. Fantastyczny zespół wrażliwych na potrzeby innych ludzi. Wielkie brawa!

💚 Model Group Polska

Firma Model Group Opakowania  to nasze objawienie!  Nie od dziś wrażliwi na to co się dzieje dookoła nich. Tym bardziej cieszymy się, że zostali zgłoszeni do naszego konkursu.
Co takiego nas ujęło? Otóż fundusz grantowy, dzięki któremu inicjatywy społeczne mogą być realizowane. Fantastyczna sprawa, że dzielą się tym co mają i ofiarowują społeczności lokalnej tyle świetnych działań i inicjatyw. Gratulujemy!

Wyróżnienia 2022

💚 Temar s.c. Katarzyna Truszkiewicz Teresa Truszkiewicz

Firma, która wspierała i nadal wspiera obywateli Ukrainy. Z wielką otwartością podchodzą do każdego, starając się pomóc również indywidualnie, zawsze angażując w te działania swój zespół.

Firma, która na co dzień prowadzi ośrodek wypoczynkowy w Dąbiu wspiera dzieci, organizując półkolonie i czas wolny, tym, którym trochę trudniej, również dla seniorów. Mają serce otwarte na innych i są wszędzie tam, gdzie jest potrzeba by być. Organizują różnego rodzaju charytatywne koncerty i wydarzenia kulturalne, przy tej okazji pięknie promując idee wolontariatu.

💚 Ciacha Ewy Pracownia Tortów Artystycznych Zielona Góra

Niesamowite jak można niewielkim zespołem czynić tyle dobra i sprawiać tyle uśmiechu innym.
To wyróżnienie niech będzie inspiracją dla innych jednoosobowych firm, które nie mają śmiałości, by dzielić się swoimi zasobami, a okazuje się, że są ogromne i wcale nie trzeba mieć dużych zasobów finansowych, by realizować wrażliwie społecznie działania.

💚 BLAUT AKADEMIA Grzegorz Blaut

Dobre praktyki, niesamowita energia do działania i chęć wspierania- to wyróżnia firmę Blaut.
Wraz z Fundacją Spoko Tato realizują działania na rzecz wzmocnienia więzi ojców z dziećmi, dbając o relacje z rodziną jako całością. Łączenie celów biznesowych i społecznych dla nich to oczywistość.

💚 M&J Sp. z o.o.

Firma z ogromnym potencjałem i niesamowitą energią do działań społecznych. Inicjują oddolnie działania na rzecz społeczności lokalnej angażując pracowników. Firma wspiera obywateli Ukrainy, dba o środowisko, a przede wszystkim dba o swoich pracowników tworząc im coraz lepsze warunki do pracy i rozwoju osobistego.
Cały czas kontynuują swoje działania społeczne i nie mają zamiaru zwalniać tempa!

💚 Ekoenergetyka – Polska S.A.

Firma, które już nie raz była nagradzana. Z rozpędem rozwijają skrzydła w obszarze społecznego zaangażowania poprzez ustanowienie własnej fundacji. Kontynuują swoje akcje, wspierają młode talenty, pomagają  obywatelom Ukrainy, prowadzą żłobek i przedszkole umożliwiając pracownikom łatwiejszy dostęp do opieki nad dziećmi. Tyle społecznych pomysłów ile osób w tej firmie, a więc całe mnóstwo!

💚 Toms Polska Sp. z.o.o.

Firma współpracuje z Miastem Nowa Sól. Mają pełen worek pomysłów na to jak sprawić, by dzieci, młodzież i osoby ze szczególnymi potrzebami pozostawały w aktywności, dbając o dobrą zabawę a także zdrowie. Mają wiele planów na kolejne działania.

Partnerem konkursu 2022 była Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Zielonej Górze

Dziękujemy za wsparcie naszym ambasadorkom!
Centrum BHP i PPOŻ. Sela, MB-Pneumatyka Sp z o.o. , PGNiG SA Oddział w Zielonej Górze !